Program Partnerski nie rozmienia się na drobne – otrzymuj 200 zł za każde polecenie 💰 Dowiedz się więcej →

Hosting dla ambitnych projektów.

Case Study

Kilkaset gigabajtów danych i Elastyczny Web Hosting. Case study Edugrafia.pl

Edugrafia.pl

Krótko o firmie

Edugrafia.pl to wydawnictwo, które zajmuje się tworzeniem i sprzedażą kursów wideo z zakresu fotografii, tworzenia stron internetowych, programowania, marketingu i wielu innych dziedzin. Dysponują naprawdę bogatą platformą szkoleniową, która sprzedaje kursy w wersji elektronicznej, ale także dostarcza je na płytach DVD.

Rezygnacja z o12.pl

Z racji tego, że Edugrafia.pl to platforma oparta w głównej mierze o sprzedaż elektroniczną kursów wideo, wymaga naprawdę sporo miejsca na dyskach. Mowa o blisko 200 GB danych i kilkuset gigabajtach wykorzystywanego transferu miesięcznie. Ruch na stronie platformy generuje kilkadziesiąt tysięcy odsłon miesięcznie.

Edugrafia.pl na nasze serwery trafiła w kwietniu 2017 roku. Wcześniej za hosting odpowiadała firma o12.pl. Głównymi problemami tego usługodawcy zdaniem właściciela platformy było zwalnianie i nagłe wyłączanie się stron. Support odpowiadał lakonicznie na zgłoszenia, zwalając winę na silnik strony, podczas gdy inni klienci, wnioskując po komentarzach, mieli te same problemy. Miarka przebrała się, gdy support nakazał samodzielnie zdiagnozować problem, dlaczego serwer został zablokowany.

Problemy mogły wynikać z niskich zasobów bezpieczeństwa o12.pl, które w większości przypadków na Elastycznym Web Hostingu są nieograniczone.

dhosting.pl
o12.pl
Maksymalna pamięć RAM dla jednego procesu
8 GB
256 MB
Maksymalna liczba jednoczesnych połączeń HTTP
Bez limitu
50
Maksymalny czas wykonywania skryptu PHP/CGI
Bez limitu
60 s.
Maksymalna liczba jednoczesnych procesów
Bez limitu
15
Maksymalna ilość pamięci RAM dla wszystkich procesów
Bazowo 2 GB, skalowanie do 64 GB
1 GB
Maksymalna liczba plików strony wraz z pocztą
Bez limitu
300000
Maksymalna liczba jednoczesnych połączeń do bazy danych
Bez limitu
30
Maksymalny czas wykonywania zapytania do bazy
Bez limitu
15 s.
Maksymalny rozmiar bazy danych
Bez limitu
1 GB


Nawarstwiające się problemy doprowadziły do tego, że właściciel Edugrafia.pl postanowił poszukać nowego miejsca dla swojej platformy. Jak sam mówi, poszukiwania trwały dość długo - pisał do wielu różnych firm hostingowych, ale wszędzie traktowano go szablonowo oferując coś, czego nie potrzebował. Pytano o to, ile może wydać maksymalnie, nie wiedząc jeszcze, czego oczekuje.

Dla mnie dhosting.pl jest inny, lepszy, wydajniejszy. Inne firmy w Polsce i na świecie powinny uczyć się od was podejścia do klientów. Gdy wysyłasz maila do jakiejś firmy i nie mówimy tutaj tylko o firmach hostingowych, zazwyczaj odpowiedzi są szablonowe, jednozdaniowe i tak naprawdę 80% tych odpowiedzi nie rozwiązuje problemu klienta. Można zrozumieć to zjawisko przy dużych firmach, gdzie na odpowiedź czeka się 2 dni, ale zupełnie nie rozumiem, dlaczego te mniejsze pozwalają sobie na takie lekceważenie klientów. Zwłaszcza firmy działające w branży IT.

W dhosting.pl każdy traktowany jest indywidualnie, support faktycznie stara się sprostać nowym wyzwaniom. To nie tylko hasła reklamowe. Podoba mi się również to, że mam hosting i o nic nie muszę się martwić. Działa w 100% bezawaryjnie.

Rafał Wróbel

Właściciel Edugrafia.pl

Edugrafia.pl trafia na dhosting.pl

Pewnego dnia właściciel platformy trafił do nas i “od razu rozmowa była inna”, więc podstawą wyboru dhosting.pl był sprawny kontakt i dopasowanie się do potrzeb. Ponadto właścicielowi platformy zależało na dobrym, skutecznym i szybkim supporcie oraz możliwości rozbudowy serwera podczas okresu rozliczeniowego. Jak sam zauważa: “o dziwo w innych firmach pojawia się problem, jeśli zabraknie kilku gigabajtów na koncie”.

Idealnie więc wstrzeliliśmy się w potrzeby z Elastycznym Web Hostingiem, który automatycznie skaluje się do obciążenia na serwerze, dzięki czemu strona nie jest blokowana w momencie przekroczenia zasobów. Przy tego rodzaju serwisie, który zajmuje bardzo dużo miejsca i transferuje mnóstwo danych, jest to szczególnie ważne.

Migracja serwisu i Elastyczny Web Hosting

Proces migracji rozpoczęliśmy dokładnie 11 kwietnia 2017 roku przed godziną 21. Niestety przez częste przerywanie połączenia z FTP ze strony o12.pl, migracja zakończyła się dopiero po 15, 13 kwietnia. Gdyby poprzedni usługodawca dysponował stabilnym połączeniem, cały proces zająłby maksymalnie 6 godzin.

Aktualnie Edugrafia.pl nie narzeka na stabilność. Wszystko działa w jak najlepszym porządku, o czym świadczy brak jakichkolwiek ticketów związanych z działaniem usług.

background

Przeniesiemy Twój hosting za darmo

14 dni darmowych testów

SMUW

Kilkadziesiąt stron na jednej usłudze? To możliwe. Case study SMUW

SMUW to agencja kreatywna działająca na rynku od 2013 roku specjalizująca się w tworzeniu stron internetowych i logotypów. Poza odpowiadaniem za stronę kreatywną firm, zapewnia im również obecność w internecie. Właścicielowi agencji zależy na tym, żeby strony jego klientów działały błyskawicznie. W tym momencie agencja odpowiada pośrednio za hostowanie ponad 25 stron i 25 skrzynek pocztowych, które generują około 120 tys. odwiedzin miesięcznie.

Czytaj case study
Zobacz wszystkie case study