Darmowa migracja
Twojej strony i poczty

 • Przeniesiemy zawartość FTP oraz baz MySQL.
 • Dokonamy migracji skrzynek pocztowych.
 • Utrzymamy działanie Twojej strony przez cały proces.
Przenieś hosting

Bez obaw!

Przeprowadzimy Cię przez cały proces migracji krok po kroku...

1

Zakładasz konto hostingowe

Trwa to tylko chwilę. Założenie konta jest bezpłatne i możesz je testować za darmo przez 14 dni.

2

Opłacasz fakturę

 • Do zlecenia migracji niezbędne jest opłacenie pierwszej faktury za usługę. Wypełnij dane konta i opłać fakturę. Wtedy za darmo przeniesiemy do 15 stron WWW i do 30 skrzynek pocztowych w ramach EWH. W usłudze Poczty Biznesowej bezpłatnie przenosimy do 100 skrzynek.
 • Chcesz przenieść swoje strony podczas okresu testowego bez opłacenia faktury lub masz więcej danych do przeniesienia? To również możemy zrobić. Napisz do nas, a my przygotujemy indywidualną wycenę takiej usługi.
3

Wypełniasz formularz

 • Po opłaceniu usługi zgłaszasz chęć migracji poprzez formularz migracyjny. Wypełnij uważnie wszystkie potrzebne informacje. Nie martw się o ich bezpieczeństwo – trafią do naszych administratorów szyfrowanym kanałem. Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza, zapoznaj się z tym artykułem.
 • Migrację trzeba dobrze zaplanować, dlatego chęć jej przeprowadzenia powinno się do nas zgłosić na minimum 2 tygodnie przed wygaśnięciem umowy Twojego obecnego hostingu. Nie czekaj do ostatniej chwili, chyba, że z jakichś przyczyn jest to konieczne.
 • Migrację wykonujemy za darmo do 2 miesięcy od zarejestrowania i opłacenia konta u nas.
 • Jeżeli do końca Twojej obecnej usługi pozostało o wiele mniej niż 2 tygodnie lub upłynął termin 2 miesięcy od przejścia do dhosting.pl – nic straconego. Skontaktuj się z nami! Przygotujemy indywidualną wycenę Twojej migracji.

Pierwszy etap za Tobą!

Teraz chcemy wyjaśnić Ci
kolejne etapy migracji

1

Analiza danych i ustalenie terminu

 • Kiedy ustalimy, ile i które strony mamy przenieść, będziemy musieli oszacować czas realizacji. Wszystkie wpisane w formularzu dane otrzyma specjalnie temu poświęcony zespół, który zweryfikuje ich poprawność, a następnie w ciągu 24 godzin poprzez dPanel zaproponuje Ci termin migracji. Kiedy go potwierdzisz, zespół przeprowadzi proces przeniesienia Twoich stron WWW oraz poczty e-mail w wybranym terminie.
 • Czas potrzebny do przeniesienia danych zależy głównie od ich ilości. Duże znaczenie ma też stabilność oraz przepustowość łącza poprzedniego usługodawcy.
 • Na prędkość Twojej migracji bardzo pozytywnie wpłynie możliwość dostępu przez protokół SSH.
2

Migracja danych

 • poczta

  Kopiujemy wszystkie wiadomości i przenosimy je do skrzynek pocztowych działających już na naszych serwerach. Proces ten nie wpływa na działanie Twojej poczty. Po skutecznym przeniesieniu danych poinformujemy Cię, w jaki sposób zmienić hasła do poszczególnych skrzynek i jak odpowiednio skonfigurować program pocztowy.

 • pliki stron www

  Przenosimy na nasze serwery wszystkie pliki Twoich stron. Najlepiej, jeśli w tym czasie nie będziesz dokonywać żadnych zmian na stronie. Ten etap prac jest najbardziej czasochłonny ze wszystkich. Po jego wykonaniu jesteśmy już prawie na mecie!

 • bazy danych

  Kopiujemy i przenosimy na nasze serwery wszystkie Twoje bazy danych. Tak samo jak w przypadku przenoszenia plików stron, w tym momencie niewskazane jest wprowadzanie zmian. Jeśli prowadzisz blog lub forum, na którym niezależnie od Ciebie pojawiają się komentarze albo posty, migrację przeprowadzimy w nocy i zadbamy o aktualność danych.

 • testy końcowe

  Po przeniesieniu wszystkich danych, weryfikujemy poprawność funkcjonowania Twoich stron. Jeśli zauważymy jakiekolwiek błędy lub problemy, wyeliminujemy je od razu.

 • zmiana delegacji

  Kiedy wszystko działa bez zarzutu pozostaje tylko zmienić delegację domeny, czyli skierować ją z serwerów poprzedniej firmy na nasze. Jeśli chcesz, możemy zrobić to za Ciebie.

3

Okres przejściowy

Czasami zdarza się, że migracja powoduje błędy na stronie. Przez najbliższe 3 dni będziemy czuwać nad Twoją stroną i poprawnością jej działania. Jeśli zauważysz najmniejszy błąd, niezwłocznie go naprawimy. Dodatkowo chętnie doradzimy, w jaki sposób przyspieszyć działanie strony. Zgłoś przez Helpdesk 24h chęć darmowej optymalizacji, a my pomożemy.

4

Pełna swoboda działania

Proces migracji został zakończony. Nie oznacza to jednak, że od teraz zostajesz bez wsparcia. Pracownicy naszego Biura Obsługi Klienta czekają na Ciebie na infolinii i poprzez kontakt mailowy.

Nie czekaj! Przenieś hosting jeszcze dziś!

 • 14 dni darmowych testów.
 • Zadowolenie lub zwrot pieniędzy.
 • Przeniesiemy Twój hosting za darmo.
przenieś hosting

Możesz nam zaufać

Nasza firma oferuje hosting dla ambitnych projektów już od ponad 16 lat. Świadczymy usługi dla tysięcy użytkowników, z których ponad 98% bez wahania poleciłoby nas dalej. Naszym unikalnym wyróżnieniem w skali rynku jest platforma pozwalająca utrzymywać strony od prostych wizytówek aż po serwisy odwiedzane przez miliony osób miesięcznie.

16 lat

doświadczenia

98%

zadowolonych klientów

Bartosz Andrzejewski

smuw.pl

„Po systematycznych przenosinach z jednej firmy do drugiej, w końcu udało się znaleźć hosting na bardzo dobrym poziomie, w przystępnej cenie. Pierwszy raz nie planujemy zmiany i nie zauważamy spadków jakości serwerów po paru miesiącach użytkowania, jak ma to miejsce u konkurencji.”

question mark

Sprawdź częste pytania

 • Jak długo trwa migracja?

  Cały proces migracji, od jej rozpoczęcia (w ustalonym terminie) do w pełni działającej strony na naszych serwerach, trwa średnio 3 dni robocze. Pamiętaj jednak, że zależy to od ilości przenoszonych danych i możliwości transferu Twojego poprzedniego usługodawcy.

 • Czy moje strony będą działały podczas migracji?

  Jak najbardziej! Nasze prace nie mają wpływu na działanie Twoich stron. Będą one dostępne dla odwiedzających przez cały czas.

 • Dlaczego muszę opłacić fakturę przed migracją? Przecież mam 14 dni darmowych testów

  Migracja jest całkowicie bezpłatna w oferowanym przez nas zakresie po opłaceniu faktury. Do Twojej migracji zaangażujemy naszych specjalistów, a ich czas jest dla nas cenny. Chcemy mieć pewność, że ich wysiłek przyniesie efekt na więcej niż 14 dni darmowych testów.

 • Czy po migracji moja strona będzie działać szybciej?

  Po migracji bezpłatnie doradzamy, w jaki sposób zoptymalizować stronę, żeby działała jeszcze szybciej. Dzięki tym zabiegom, w większości przypadków, serwisy Klientów po przeniesieniu na nasze serwery osiągają dużo lepsze wyniki.

 • Co się stanie z danymi, które zostały wprowadzone w trakcie propagacji zmiany delegacji?

  Zostaną w pełni zsynchronizowane z wersją strony działającą na naszych serwerach. Cały proces jest przeprowadzany w taki sposób, żeby nie było żadnych różnic pomiędzy obiema wersjami.

 • Czy w ramach migracji mogę również przenieść do dhosting.pl swoją domenę?

  Zapraszamy! Żeby to zrobić, będziesz potrzebować kodu authinfo, który uzyskasz od aktualnego rejestratora. Sam transfer trwa chwilę i w przypadku większości domen jest bezpłatny (szczegółowy cennik).

 • Czym jest kod authinfo i jak go uzyskać?

  Kod authinfo to specjalny kod niezbędny do przeniesienia domeny od jednego dostawcy do drugiego. Żeby go uzyskać wystarczy napisać do obecnego dostawcy domeny i wypełnić wniosek o wydanie kodu authinfo zgodnie z jego wytycznymi.

 • Jak wygląda migracja, jeśli mam konto testowe z kalkulacją zasobów?

  Mając takie konto nadal możesz przenieść swoje strony, ale zostanie za to pobrana opłata. Kwota ta jest pewnego rodzaju kaucją i zostanie Ci zwrócona na poczet elastycznego skalowania w momencie, kiedy zdecydujesz się opłacić hosting.

Masz pytania związane z migracją Twojego serwisu? Porozmawiajmy!

Zadzwoń teraz

Mariusz Boroń

Mariusz Boroń

tel icon 22 292 01 23

Zostaw kontakt, odezwę się do Ciebie