Brak ograniczeń i oferta pocztowa skrojona na miarę – Case study iREBU Agencja Interaktywna

Limity bezpieczeństwa kojarzą się z czymś pozytywnym, co chroni nas przed niekorzystnym wpływem stron WWW innych użytkowników działających na tym samym serwerze. Co jednak, kiedy limity, zamiast chronić, ograniczają i utrudniają płynną pracę firmy? iREBU Agencja Interaktywna musiała zmierzyć się z tym problemem. Rozwiązanie okazało się bardzo proste – migracja do dhosting.pl. Specjalnie zaprojektowana infrastruktura pozwala bowiem na zniesienie niepotrzebnych limitów, jednocześnie zapewniając, że praca innych serwisów czy usług pocztowych nie wpłynie na działanie Twojej usługi.

O firmie

Agencja InteraktywnaiREBU zajmuje się projektowaniem oraz wdrażaniem stron WWW opartych głównie o aplikację WordPress. Wykonują również wiele innych działań z zakresu stron internetowych i nie tylko. Do ich głównych zadań należą m. in. sprawowanie opieki nad stronami, robienie aktualizacji, wykonywanie integracji z wewnętrznymi systemami informatycznymi swoich Klientów, audyty i optymalizacja stron WWW, projekty graficzne, reklama internetowa i filmy reklamowe.

Wśród Klientów Agencji znalazły się m.in. firmy i organizacje: Play, Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP Cargo, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Poznańska, V33 Polska Spółka z o.o., czy Rzeczpospolita.

Strona internetowa https://irebu.pl/

Poprzedni usługodawca

Przed migracją do dhosting.pl agencja współpracowała z inną firmą hostingową, niemniej jednak usługi te charakteryzowały się wieloma ograniczeniami parametrów bezpieczeństwa związanymi z obciążaniem serwera. Rodziło to problemy z płynnym działaniem stron internetowych Klientów.

Specyfikacjadhosting.plPoprzedni usługodawca
Pliki na serwerze WWW
brak limitu
500 000
Jednoczesne zapytania do baz danych
brak limitu
100
Wielkość bazy danych
brak limitu
5 GB
Brak rezerwacji przestrzeni na skrzynki e-mail
tak
nie
Liczba skrzynek e-mail
brak limitu
brak limitu
Wielkość konta pocztowego
brak limitu
limit w ramach przestrzeni
Liczba odbiorców jednej wiadomości
2500
99
Maksymalny rozmiar wiadomości
2 GB
512 MB

Wybór usługi Poczty Biznesowej i migracja

Przedstawicielom Agencji Interaktywnej iREBU najbardziej zależało na braku sztucznych limitów bezpieczeństwa dla serwerów stron WWW. Ponadto szukali firmy, która będzie w stanie zapewnić kompleksową obsługę zarówno stron, jak i poczty e-mail. W przypadku usług pocztowych najważniejszym aspektem dla agencji była duża powierzchnia i możliwość wysyłania znacznej liczby wiadomości e-mail. Przedstawiciele iREBU zdecydowali się na przeniesienie infrastruktury pocztowej swoich Klientów do dhosting.pl po wcześniejszym przetestowaniu usługi hostingowej, na którą przeniosła strony WWW.

Migrację poczty wykonano samodzielnie przy pomocy imapsync, czyli narzędzia uruchamianego z konsoli, dzięki któremu można poprzez IMAP (jeden z podstawowych protokołów dostępu do poczty) wykonać synchronizację skrzynek pocztowych. Importowana zawartość zachowuje przy tym strukturę katalogów.

Pierwotnie agencja zdecydowała się na pakiet PB 500 o pojemności 500 GB, niemniej obecnie zapotrzebowanie wzrosło i aktualnie korzysta z pakietu PB 1000 o pojemności 1000 GB. Zwiększenie pakietu można zgłosić w dowolnym momencie trwania okresu rozliczeniowego. Jego zmiana nastąpiła natychmiast i nie spowodowała przerw w działaniu usług pocztowych.

Po przejściu na Pocztę Biznesową od dhosting.pl koszty utrzymania infrastruktury pocztowej spadły o około 200 zł miesięcznie.

Konfiguracja z zewnętrznym Klientem pocztowym

Agencja Interaktywna iREBU posiada własną instalację opartą na silniku Roundcube, z której Klienci mogą korzystać poprzez aplikacje pobraną na komputery i urządzenia mobilne. Konfiguracja infrastruktury pocztowej z zewnętrzną instalacją przebiegła sprawnie i pomyślnie.

„Wybrałem Pocztę Biznesową, bo mam bardzo dużo danych. Najpierw wersję 500 GB, a aktualnie 1000 GB. Poczta działa bardzo dobrze, codziennie z niej korzystam. Nie występują problemy z wysyłką wiadomości. Nie korzystam z panelu dpoczta.pl, mam własną instancję Roundcube, osobiście pocztę pobieram przez aplikację na komputerze. Najważniejsza jest dla mnie duża pojemność i możliwość wysyłania sporej liczby e-maili.” – Maciej Skrzypczak,  Specjalista WordPress w Agencji Interaktywnej iREBU 

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wspierajmy środowisko

Jako Partner dhosting.pl możesz dołączyć do grona klientów, którzy wspierają proekologiczne działania sadząc drzewa w całej Polsce. Razem zadbajmy o planetę.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
195ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły